خرید بوستر پمپ

بوستر پمپ هدفی جدا از پمپ آب ندارد. وقتی اسم بوستر می‌آید، بعضی فکر می‌کنند که با یک دستگاه کاملاً جدیدی روبرو هستند، در صورتی که بوستر همان کارکرد پمپ را دارد؛ اما ساختار آن متفاوت است. نکته بعدی بوستر پمپ دستگاه جدیدی نیست. خیلی سال است که از این دستگاه برای افزایش فشار آب استفاده می‌شود. در چند سال گذشته با گسترش آپارتمان نشینی و مجتمع‌های مسکونی نیاز به این ابزار افزایش فشار بیشتر از گذشته احساس شده است. شرکت پمپکده با سابقه بیش از 20 سال در تولید بوستر پمپ، بوستر پمپ آبرسانی و آتشنشانی باکیفیت تولید می کند. برای آگاهی از قیمت بوستر پمپ با پمپکده تماس بگیرید.

بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ دستگاهی است که در آن چندین پمپ یا الکتروپمپ در کنار هم و به صورت موازی قرار گرفته‌اند. این نوع ساختار باعث افزایش فشار آب خروجی می‌شود. کارکرد بوستر خیلی ساده است. در کمترین میزان استفاده، بوستر همانند پمپ معمولی و تک عمل می‌کند. در زمان افزایش فشار آب، پمپ بعدی روشن می‌شود. در صورتی که روشن شدن الکتروپمپ بعدی نتواند میزان فشار مورد نیاز را تأمین کند، پمپ بعدی در ساختار فعال می‌شود. این روشن شدن تا هنگامی پیش می‌رود که تمامی قسمت‌ها به آب مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. البته گاهی لازم است که تا آخر تمامی الکتروموتورها روشن شوند.

ترتیب خاموش شدن آن هم به همین صورت است. در هنگام کاهش فشار آب، پمپ‌ها به همان صورتی که روشن شدند، خاموش می‌شوند. البته خاموش شدن پمپ‌ها به معنای خاموشی کامل نیست. این مسئله هیچ‌گاه اتفاق نمی‌افتد. در ساعاتی که مصرف آب در کمترین میزان مصرف خود قرار دارد، صبح زود یا آخر شب‌ها، بوستر پمپ همانند پمپ تک عمل می‌کند.

بوستر پمپ دور ثابت و دور متغیر

تمامی بوسترهای پمپ به دو نوع بوستر پمپ دور ثابت و بوستر پمپ آبرسانی دور متغیر تقسیم می‌شوند. نوع ثابت کاربرد مخصوصی دارد. بهترین کاربرد استفاده از این نوع بوستر در سیستم‌های آتش نشانی است. در واقع باید گفت هر سیستمی که نیاز است تا در سریع‌ترین زمان ممکن فشار آب به نقطه معینی افزایش پیدا کند.

پمپ دور متغیر همان پمپ‌هایی است که این روزها در واحدهای مسکونی و صنعتی مختلف مورد استفاده می‌شود. روشن و خاموش شدن پمپ‌ها بر اساس میزان فشار وارد بر دستگاه است.

هدف استفاده از بوستر پمپ چیست؟

بوستر پمپ برای مکان‌هایی استفاده می‌شود که به دلیل مصرف زیاد آب، امکان به کار بردن پمپ معمولی برای افزایش فشار آب نیست. مجتمع‌های مسکونی بهترین مثال این نوع پمپ‌ها هستند. در این مجتمع‌ها به دلیل اینکه افراد زیادی ساکن هستند و هر لحظه امکان افزایش یا فشار آب وجود دارد، برای همین استفاده از پمپ تک به صرفه نخواهد بود. اول از همه اینکه پمپ تک نمی‌تواند آب را به نقاط بسیار زیادی برساند و دوم اینکه به دلیل روشن و خاموش شدن‌های مکرر آسیب زیادی خواهد دید.

در اینجا بهترین حالت استفاده از بوستر پمپ است تا بتواند آب را به نقاط دور با فشار بالا برساند. البته نکته بعدی اینکه روشن و خاموش شدن آسیبی به ساختار دستگاه نخواهد رساند. تقریباً این روزها شاهد استفاده از انواع بوستر در مکان‌های مختلف هستیم.

انواع بوستر پمپ چیست؟

برندهای بزرگ تولید کننده پمپ در دنیا بر سر بوستر با هم رقابت شدیدی دارند. بوسترها در همه کشورها بیشتر از بقیه انواع مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای همین تمامی کارخانه‌های سازنده به دنبال این هستند تا بتوانند بازار به این بزرگی را از دست ندهند.

مهم‌ترین شرکت‌های تولید کننده انواع بوستر پمپ شامل:

 • بوستر پمپ پمپیران
 • بوستر پمپ گراندفوس
 • بوستر پمپ پنتاکس
 • بوستر پمپ داب
 • بوستر پمپ ابارا

پنتاکس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده انواع پمپ و بوستر در ایتالیا است. این شرکت با تولید پمپ‌های سازگار با محیط زیست و استفاده از تکنولوژی به روز در ساخت توانسته است تا سهم فوق‌العاده‌ای را از بازار به دست بیاورد. در حال حاضر پنتاکس یکی از پرفروش‌ترین پمپ‌های جهان و حتی ایران است. بوستر پمپ آبرسانی پنتاکس یکی از پرفروش ترین بوستر پمپ های آبرسانی در ایران می باشد.

مزیت‌های اصلی بوستر پمپ پنتاکس

 • دارای بازده بالاتر نسبت به بقیه
 • دارای اندازه کوچک‌تر نسبت به بقیه
 • دارای طول عمر بالا
 • دارای تولید صدای کمتر نسبت به بقیه
 • دارای قابلیت جداسازی آسان
 • دارای ضمانت نامه معتبر
 • دارای سیستم قابلیت افزایش فشار به صورت خودکار

داب دیگر شرکت ایتالیایی است که در کنار اقدام به تولید انواع پمپ و بوستر پمپ‌های قوی می‌کند. این شرکت با تولید نمونه‌های مختلف در همه صنایع نفوذ بالایی به دست آورده است. همچنین استفاده از قطعات باکیفیت باعث شده تا محصولات داب کیفیت بالایی در کنار دیگر رقبای خود داشته باشد.

مزیت‌های اصلی بوستر پمپ داب

 • دارای بازده بالاتر نسبت به بقیه
 • دارای اندازه کوچک‌تر نسبت به بقیه
 • دارای طول عمر بالا
 • دارای تولید صدای کمتر نسبت به بقیه
 • دارای قابلیت جداسازی آسان
 • دارای ضمانت نامه معتبر
 • دارای سیستم قابلیت افزایش فشار به صورت خودکار

 

پمپیران یکی از شرکت‌های قدیمی ایرانی است که فعالیت خود را از سال 1354 در شهر تبریز آغاز کرد. این شرکت در اوایل با همکاری و تحت لیسانس شرکت‌های آلمانی اقدام به تولید انواع پمپ می‌کرد؛ اما امروزه با اتکا به مهندسان داخلی توانسته سهم بسیار بالایی را در فروش بوستر پمپ به دست بیاورد. پمپیران در حال حاضر یکی از قوی‌ترین برندهای تولیدکننده انواع پمپ است. به دلیل سازگار بودن ساختارهای پمپ این برند، میزان فروش بالایی نسبت به سایر رقبای خود به دست آورده است.

ابارا یکی از شرکت‌های مطرح ژاپنی در تولید انواع پمپ و بوستر پمپ است. ابارا به دلیل تولید نمونه‌هایی سازگار با محیط زیست تاکنون توانسته فروش بسیار بالایی در دنیا به دست بیاورد. این شرکت فعالیت خود را از 1912 آغاز کرد و در حال حاضر با بیش از 16 هزار کارمند در 17 کشور مختلف نمونه محصولات خود را عرضه می‌کند. استفاده از قطعات باکیفیت و سازگار با محیط زیست، به کار بردن آخرین تکنولوژی در ساخت و تولید انواع بوستر برای جای مختلف ابارا را به یکی از محبوب‌ترین برندهای تولید کننده تبدیل کرده است.

کدام نوع بوستر را خریداری کنیم؟

برای اینکه کدام نوع بوستر را خریداری کنیم، باید اول از همه به بررسی نیاز خود بپردازید. هر بوستری به دلیل ویژگی هایی که دارد، در هر مکان مختلفی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. تمامی انواع بوسترهای پمپ در ایران عرضه می‌شود؛ اما اینکه هدف شما چیست، نوع خریداری شده تعیین خواهد شد.