لینک بیلدینگ و انواع آن

لینک بیلدینگ و انواع آن

در این قسمت از آموزش سئو به موضوع مهم بک لینک می پردازیم. بک لینک یعنی اینکه لینک سایت شما در سایتهای دیگر قرار بگیرید. در واقع هر لینکی که از سایتهای دیگر توسط متن یا عکس به سایت شما پیوند شود یک بک لینک برای سایت شما محسوب میشود.

آموزش سئو

بگذارید در ابتدا به این اشاره کنم که بک لینک از کجا آمده است و اصلا چرا اینقدر اهمیت دارد. گوگل از زمان پیدایش خود به دنبال راهکاری برای رتبه بندی سایتها بود تا بتواند بهترین سایتها را در نتایج نمایش دهد. الگوریتم گوگل در ابتدا بسیار ساده بود و گوگل مانند امروز متوجه کیفیت محتوا، تجربه کاربری و … نمیشد (موتور جستجوی گوگل امروز از هوش مصنوعی استفاده میکند).

راهکاری که کارشناسان گوگل در آن زمان ارائه دادند این بود که اگر سایتی به سایت دیگری لینک بدهد یعنی به نوعی سایت دوم را معرفی میکند.

حال اگر یک سایتی توسط سایتهای زیادی معرفی شوند و از سایتهای زیادی به آن سایت لینک داده شود یعنی این سایت یک سایت معتبر و مهمی است، چرا که سایتهای زیادی آن را معرفی میکنند. در واقع این موضوع باعث افزایش قدرت آن سایت در الگوریتم گوگل میشد.

این ایده اولیه بقدری اهمیت داشت که ارتباط بین سایتها از طریق لینک تا امروز نیز یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی است. البته امروز در کنار این فاکتور، گوگل به سایر فاکتورها نیز اهمیت میدهد و میتوان گفت گوگل برای رتبه بندی سایتها 200 فاکتور دارد.