چت روم

اتاق گپ یا چت روم ها در درجه اول توسط رسانه ها برای توصیف هر نوع مصاحبه آنلاین که به صورت کنفرانس همزمان (یعنی صحبت کردن و بحث در همان زمان) یا بعضاً ناهمزمان (مانند انجمن ها) استفاده می شود. این اصطلاح به معنای هر فناوری است که بین چت آنلاین و پیام رسانی فوری از طریق پست الکترونیکی و انجمن ها در اینترنت و چت کردن در محیط های اجتماعی که افراد در حین صحبت کردن یکدیگر را می بینند ، باشد.

چت مبتنی بر متن

گفتگوی آنلاین روشی برای برقراری ارتباط بین افراد در همان چت روم با ارسال پیامک است. برخی از چت روم ها مانند Yahoo! از هر دو پیام متنی و صوتی به طور همزمان استفاده کنید. قدیمی ترین شکل چت روم ها چگونگی پذیرش پیام های متنی مختلف است. این فناوری (Talkomatic) در سال 1974 تقریباً به صورت پلاتو توسعه داده شد و روی سیستم قرار داده شد ، جایی که تقاضای زیادی وجود داشت که این سیستم حاوی الگویی از چت روم ها باشد که به پیامهای متنی متکی باشد. در 1980 مشاهده شد که چت مبتنی بر متن در جدول گپ ظاهر شد. بهترین نوع چت چت آنلاین است که در آن هر چت روم کانال نامیده می شود. همچنین قابل توجه است که محبوبیت گپ زدن از طریق چت روم ها در طی سالها کاهش یافته است و این امکان را برای گپ زدن از طریق اینترنت با گسترش آن فراهم کرده است ، زیرا این امر با ارسال پیامهای فوری مشخص می شود.شایان ذکر شده است که بیشتر افرادی که از ایالات متحده آمریکا و از سایتهای چت در اینترنت وارد چت روم ها می شوند.

 

همچنین یک رابط کاربری گرافیکی (GUI) وجود دارد که چت روم ها بر اساس پیام های متنی به کاربران امکان می دهند برخی از آیکون ها را انتخاب کنند که به آنها کمک می کند تا شکل گفتار نوشتاری و برخی خصوصیات دیگر را تغییر دهند که مربوط به بهبود ظاهر محیط است که از طریق آنها با افراد دیگر ارتباط برقرار می کنند.

 

دسته‌بندی نشده